Kodeks gimnazjalisty PDF Drukuj Email
Środa, 17. Wrzesień 2008 19:09
Kodeks Gimnazjalisty
Publicznego Gimnazjum nr 22 w Łodzi

1. W moim gimnazjum wszyscy tworzymy jedną wielką rodzinę, umożliwiającą sprawne funkcjonowanie szkoły.
  2. W moim gimnazjum wzajemne stosunki między wszystkimi członkami społeczności szkolnej oparte są na szacunku, tolerancji i porozumieniu międzyludzkim.
  3. W moim gimnazjum łączymy siły w działaniach na rzecz zmniejszania nietolerancji, agresji i niezrozumienia.
  4. W moim gimnazjum każdy dba o kulturę słowa, bezpieczeństwo swoje i innych oraz przestrzeganie zasad zawartych w Statucie Szkoły.
  5. W moim gimnazjum nauczyciele są przyjaciółmi uczniów. Nie boimy się informować o swoich lub cudzych problemach. Wspólnie próbujemy je rozwiązać.
  6. W moim gimnazjum nauczyciele przekazują uczniom podstawowe zasady współżycia w grupie, rozwiązywania konfliktów oraz zwalczania przemocy i agresji
  7. W moim gimnazjum rodzice i nauczyciele współpracują ze sobą w celu doskonalszego działania dla dobra dorastającej młodzieży.
  8. Moje gimnazjum umożliwia każdemu rozwijanie i prezentowanie swoich umiejętności, talentów i pasji.
  9. W moim gimnazjum każdy uczeń może liczyć na wsparcie kolegów i nauczycieli.
  10. Moje gimnazjum uwrażliwia nas na potrzeby innych oraz umożliwia współpracę z różnymi organizacjami działającymi na rzecz potrzebujących.
Kodeks został opracowany na podstawie propozycji uczniów
Zmieniony ( Środa, 17. Wrzesień 2008 20:01 )