Dlaczego Jerzy Kukuczka?
Dlaczego Jerzy Kukuczka? PDF Drukuj Email
Sobota, 30. Sierpień 2008 17:33

Dlaczego Kukuczka?

Na pytanie, jakie cechy sprawiły, że Jerzy Kukuczka został wybrany patronem, uczniowie odpowiadali najczęściej:

1. Był to człowiek wytrwałym i my też powinniśmy tacy być.
  2. Był człowiekiem odważnym i umiał dążyć do jakiegoś celu. Myślę, że te dwie cechy powinniśmy szczególnie naśladować.
  3. Pokazał, że nie powinno się rezygnować z marzeń,tylko ciężko pracować, aby je urzeczywistnić.
  4. Od Jerzego Kukuczki można się nauczyć konsekwencji. Każdy dąży do czegoś w życiu i nie powinny go zniechęcać porażki.
  5. Chciał zdobyć szczyty i dokonał tego. Jego męstwo i odwaga mogą być dla nas wzorem.
  6. Ważne jest wytrwałe dążenie do celu.
  7. Od Jerzego Kukuczki można się nauczyć wiary w swoje możliwości.
  8. Udowodnił, że jeśli człowiek naprawdę czegoś chce i bardzo się stara, to na pewno dojdzie do celu.
  9. Uważam, że był bardzo ambitny. Można go traktować jako wzór, ponieważ swoim życiem udowodnił, że nie wolno się poddawać, trzeba walczyć do końca o swoje marzenia.
  10. Godnym uznania jest siła ducha i upór w dążeniu do celu. Jerzy Kukuczka po zdobyciu Korony Himalajów nie spoczął na laurach. Walczył dalej, chciał być jeszcze lepszy. Tak samo my, uczniowie nie zadawalajmy się jednym sukcesem (np. piątką). Starajmy się odnosić następne.
  11. Pokazał jak należy przykładać się do tego co się robi.
  12. Moim zdaniem godnym pochwały są: wytrwałość i jakiś cel życiowy, który za wszelką cenę chciał osiągnąć. My również powinniśmy mieć jakiś cel.
  13. Potrafił dążyć do celu i prawie zawsze go osiągać. Umiał również pogodzić się z porażką. Nigdy nie tracił wiary w siebie.

Zmieniony ( Środa, 17. Wrzesień 2008 18:50 )