Nadanie imienia szkole
Nadanie imienia szkole PDF Drukuj Email
Sobota, 30. Sierpień 2008 16:58

W dniu 11 stycznia 2002 roku nasza szkoła przestała być anonimowa. Nadano jej imię polskiego himalaisty Jerzego Kukuczki. Uroczystość miała bardzo doniosły charakter. Przybyli na nią znakomici goście reprezentujący władze miasta i oświaty oraz dyrektorzy innych szkół. Program uroczystości obejmował:

1. Mszę świętą w kościele Św. Rodziny przy ul. Wyszyńskiego w intencji uczniów i pracowników szkoły oraz poświęcenie sztandaru.
  2. Wręczenie materiałów okolicznościowych.
  3. Spotkanie w sali gimnastycznej:
    • część oficjalna
    • program artystyczny
    • część nieoficjalna

W czasie uroczystości zaproszeni goście, grono pedagogiczne oraz reprezentanci społeczności uczniowskiej wzięli udział w części oficjalnej. Obejrzeli również program artystyczny poświęcony Jerzemu Kukuczce. Uroczysość szkolną uświetniła swoją obecnością żona himalaisty pani Cecylia Kukuczka.

Zmieniony ( Niedziela, 07. Wrzesień 2008 19:25 )