Hymn gimnazjum PDF Drukuj Email
Sobota, 30. Sierpień 2008 17:50

Twój Everest

Dookoła świat sukcesem kusi

I tyle wyzwań stawia wciąż,

Lecz Ty na skróty iść nie musisz

Nieznanym szlakiem raczej dąż.

Z Mazowsza czyś ze Śląska jest

Odnajdziesz gdzieś swój Everest

Z Mazowsza czyś ze Śląska jest

Odnajdziesz gdzieś swój Everest

Porzuć dziś szary tłok,
W górę zrób pierwszy krok.
Chociaż tak stromy stok
Wnieś na szczyty marzeń wzrok!

Zmieniony ( Środa, 17. Wrzesień 2008 18:51 )

Dlaczego Jerzy Kukuczka? PDF Drukuj Email
Sobota, 30. Sierpień 2008 17:33

Dlaczego Kukuczka?

Na pytanie, jakie cechy sprawiły, że Jerzy Kukuczka został wybrany patronem, uczniowie odpowiadali najczęściej:

1. Był to człowiek wytrwałym i my też powinniśmy tacy być.
  2. Był człowiekiem odważnym i umiał dążyć do jakiegoś celu. Myślę, że te dwie cechy powinniśmy szczególnie naśladować.
  3. Pokazał, że nie powinno się rezygnować z marzeń,tylko ciężko pracować, aby je urzeczywistnić.
  4. Od Jerzego Kukuczki można się nauczyć konsekwencji. Każdy dąży do czegoś w życiu i nie powinny go zniechęcać porażki.
  5. Chciał zdobyć szczyty i dokonał tego. Jego męstwo i odwaga mogą być dla nas wzorem.
  6. Ważne jest wytrwałe dążenie do celu.
  7. Od Jerzego Kukuczki można się nauczyć wiary w swoje możliwości.
  8. Udowodnił, że jeśli człowiek naprawdę czegoś chce i bardzo się stara, to na pewno dojdzie do celu.
  9. Uważam, że był bardzo ambitny. Można go traktować jako wzór, ponieważ swoim życiem udowodnił, że nie wolno się poddawać, trzeba walczyć do końca o swoje marzenia.
  10. Godnym uznania jest siła ducha i upór w dążeniu do celu. Jerzy Kukuczka po zdobyciu Korony Himalajów nie spoczął na laurach. Walczył dalej, chciał być jeszcze lepszy. Tak samo my, uczniowie nie zadawalajmy się jednym sukcesem (np. piątką). Starajmy się odnosić następne.
  11. Pokazał jak należy przykładać się do tego co się robi.
  12. Moim zdaniem godnym pochwały są: wytrwałość i jakiś cel życiowy, który za wszelką cenę chciał osiągnąć. My również powinniśmy mieć jakiś cel.
  13. Potrafił dążyć do celu i prawie zawsze go osiągać. Umiał również pogodzić się z porażką. Nigdy nie tracił wiary w siebie.

Zmieniony ( Środa, 17. Wrzesień 2008 18:50 )

Nadanie imienia szkole PDF Drukuj Email
Sobota, 30. Sierpień 2008 16:58

W dniu 11 stycznia 2002 roku nasza szkoła przestała być anonimowa. Nadano jej imię polskiego himalaisty Jerzego Kukuczki. Uroczystość miała bardzo doniosły charakter. Przybyli na nią znakomici goście reprezentujący władze miasta i oświaty oraz dyrektorzy innych szkół. Program uroczystości obejmował:

1. Mszę świętą w kościele Św. Rodziny przy ul. Wyszyńskiego w intencji uczniów i pracowników szkoły oraz poświęcenie sztandaru.
  2. Wręczenie materiałów okolicznościowych.
  3. Spotkanie w sali gimnastycznej:
    • część oficjalna
    • program artystyczny
    • część nieoficjalna

W czasie uroczystości zaproszeni goście, grono pedagogiczne oraz reprezentanci społeczności uczniowskiej wzięli udział w części oficjalnej. Obejrzeli również program artystyczny poświęcony Jerzemu Kukuczce. Uroczysość szkolną uświetniła swoją obecnością żona himalaisty pani Cecylia Kukuczka.

Zmieniony ( Niedziela, 07. Wrzesień 2008 19:25 )