baner
Reinhold Messner, o Jerzym Kukuczce „Nie jesteś drugi. Jesteś wielki”. 
large small default
Co nowego u nas...
Warszawskie Targi Książki 2016 Email21 maja grupa uczniów naszej szkoły wybrała się do stolicy na Warszawskie Targi Książki. Gościem specjalnym były Barcelona i Katalonia, natomiast honorowym Węgry. Uczniowie mieli szanse zobaczyć ofertę ponad 800 wydawnictw z 25 krajów. Była to również doskonała okazja do zakupu książek w obniżonych cenach oraz do  spotkania i otrzymania autografów od swoich ulubionych autorów, których nie zabrakło na Stadionie Narodowym, gdzie już po raz trzeci odbywa się to wydarzenie. 

 
Wycieczka do Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich

W poniedziałek 16 maja 2016 roku klasy 2C i 2D wybrały się na wycieczkę do Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. Mieliśmy okazję dowiedzieć się czym charakteryzuje się park krajobrazowy, poznać różne gatunki drzew, a także ciekawostki  dotyczące tego miejsca. Odwiedziliśmy też cmentarz wojenny z czasów pierwszej wojny światowej. Z wycieczki wróciliśmy pełni wrażeń i bardzo zadowoleni.Dziękujemy Panu Profesorowi Józefowi Kurowskiemu  za  prezentację  pięknej przyrody oraz przedstawienie historii.

zapraszamy na film z wycieczki


 

 
Wyczaruj z nami dłoń dla Niny 2016

 


 

 

27.04 gościliśmy studentki Wydziału Pedagogiki i Promocji Zdrowia Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności.  Panie  poprowadziły  warsztaty na temat pielęgnacji młodzieńczej skóry i makijażu odpowiedniego dla nastolatki. W zajęciach uczestniczyły uczennice  klas 1c i 1f.  Podczas spotkania dziewczyny dowiedziały się, jakie kosmetyki są najodpowiedniejsze do codziennego stosowania.  Odbył się także pokaz  makijażu odpowiedniego na co dzień i od święta.
 
22 kwietnia 2016 odbyło się zakończenie Międzyszkolnego Konkursu „Przeczytałem. Polecam”, w którym uczniowie mieli do wyboru wykonać plakat, napisać recenzję bądź nagrać film o książce zagranicznej, którą to polecają swoim rówieśnikom. Gala miała miejsce w XXIV LO w Łodzi. Zwieńczeniem spotkania było wręczenie nagród i dyplomów dla  zwycięzców w danej kategorii konkursowej. Jesteśmy dumni, iż uczennica Ina Nowacka z klasy IF zajęła II miejsce w kategorii recenzja książki, natomiast Maja Wawryn z klasy IIG otrzymała wyróżnienie. Obie uczennica dostały dyplomy oraz torby z gadżetami  od sponsorów. Serdecznie gratulujemy.
  
 
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 63