baner
Reinhold Messner, o Jerzym Kukuczce „Nie jesteś drugi. Jesteś wielki”. 
large small default
Co nowego u nas...

21.04 w LO nr VI odbyło się podsumowanie IV Międzyszkolnego Konkursu dla Gimnazjalistów pod hasłem "Moja przygoda z filmem". W konkursie brało udział 11 łódzkich gimnazjów. Uczniowie mogli nadsyłać prace w trzech kategoriach: nakręcenie filmiku pod tytułem "Próba", napisanie recenzji filmowej, namalowanie plakatu filmowego.Uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział we wszystkich trzech kategoriach i odnieśli spektakularny sukces, W kategorii recenzja I miejsce zdobyła Bogusia Klimczak z If a  drugie Jasiek Frymus z tej samej klasy. W kategorii plakat triumfowała Kasia Ochocka, zajmując bezapelacyjnie I miejsce. Całą uroczystość uświetniły występy wokalne uczennic VI LO i filmiki nakręcone przez uczniów klas filmowych tej szkoły. Nagrodzone recenzje będzie można przeczytać w najbliższym numerze Supermychy.


 

 

15  kwietnia 2016 r. dwie uczennice naszego gimnazjum  z klasy III a – Marta Wiencek oraz Marta Zdunek  brały udział w finale XI Międzyszkolnego Konkursu "Gastronomia francuska" - "Deser z jabłkiem w roli głównej" zorganizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Łodzi.
Uczennice, kwalifikując się do ścisłego finału, wykazały się imponującą wiedzą teoretyczną na temat specjalności kuchni francuskiej, ale przede wszystkim - nieprzeciętnym talentem kulinarnym.
Jury, biorąc pod uwagę wyniki testu teoretycznego, wkład pracy włożony w przygotowanie deseru oraz sposób prezentacji, postanowiło  wyróżnić Martę Wiencek, która przygotowała wspaniały deser na bazie ciasta francuskiego pod wdzięczną nazwą: :” Pani Różyczka”.
Równie dumna może być z siebie Marta Zdunek. Jej tarta Tatin była naprawdę przepyszna!

Warto dodać, że dziewczyny przechodząc do ścisłego finału, pokonały ok. 60 uczestników z województwa łódzkiego.Gratulujemy sukcesu !!!


 

 

 
 

 

Tydzień zdrowia w gimnazjum

4 kwietnia 2016r. w naszym gimnazjum  w ramach akcji „Winiary – żyj smacznie i zdrowo!” rozpoczął się tydzień zdrowia.
W ciągu następnych pięciu dni uczniowie klasy 2d przygotowywali różne zdrowe potrawy, których można było skosztować codziennie, podczas trwania przerw obiadowych. W menu znalazły się: zdrowe kanapki, sałatki owocowe, zupa marchewkowa, placuszki z owocami oraz sałatki warzywne. Zwieńczeniem całej akcji był Piknik Zdrowia, który odbył się w sobotę 9 kwietnia. Głównym organizatorem akcji była klasa 2D pod opieką p. A. Milczarek, I. Frydrych, A. Przystańskiej.
Podczas Pikniku Zdrowia można było również skorzystać z kursu pierwszej pomocy oraz sprawdzić czy nasze serce pracuje prawidłowo. Ponadto podczas trwania imprezy można było oddać krew bądź zarejestrować się jako honorowy dawca szpiku. Zapraszamy do obejrzenia filmu z całej akcji.


 

 

Kuchnia kresów wschodnich II Rzeczypospolitej

11 kwietnia. uczniowie z klasy 1c uczestniczyli w warsztatach, które poświęcone były tradycjom kulinarnym kresów wschodnich II Rzeczpospolitej. Uczniowie nauczyli się przygotowywać bliny, które później degustowali. Zapraszamy o obejrzenia filmu z warsztatów.

 

 

 

 

 


 

 

Dnia 7.04.2016r. gościliśmy w szkole panią Magdalenę Olejnik, tłumaczkę powieści młodzieżowych autorstwa  znanego  pisarza hiszpańskiego  Jordiego Sierra i Fabra.
Podczas spotkanie pani tłumacz opowiadała  o kulturze Katalonii, swojej pracy, korzyściach płynących ze znajomości języka hiszpańskiego.
Zachęcała nas, abyśmy rozpoczęli, bądź kontynuowali naukę tego języka. Rozmawiała z  nami na temat ostatniej przetłumaczonej przez siebie książki pt. „Krzyk”, a także przeczytała jej fragmenty po hiszpańsku. Podzieliła się z nami różnymi anegdotami z życia autora powieści. Na przykład tą, że Jordan Sierra się jąka, więc pisanie powieści to dla niego przyjemność, gdyż nie musi się długo wypowiadać.

Pani Olejnik opowiadała o problemach z jakimi boryka się tłumacz powieści młodzieżowych, ponieważ język, którym posługują się młodzi ludzie, bardzo szybko się zmienia.
W spotkaniu uczestniczyli także nasi starsi, uczący się od dwu lat języka hiszpańskiego, koledzy z LO nr XXXIII.

 
 

 


 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 62