baner
Reinhold Messner, o Jerzym Kukuczce „Nie jesteś drugi. Jesteś wielki”. 
large small default
Co nowego u nas...

70 rocznica Zbrodni Katyńskiej... Dnia 13 kwietnia delegacja naszego gimnazjum wzięła udział w obchodach 70 rocznicy Zbrodni Katyńskiej. 

Szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3c wraz z wychowawczynią p. Martą Tomalską, p. Małgorzatą Czekalską i p. Dyrektor Anną Stelmasiak. Część uczniów stanowiła poczet sztandarowy, który towarzyszył obchodom pod pomnikiem Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Pozostali oddali hołd pomordowanym uczestnicząc w Marszu Pamięci,który przeszedł ulicami miasta z Pasażu Schillera na miejsce uroczystych obchodów.

 

 

 

 

 "...przeleciał ptak przepływa obłok

upada liść kiełkuje ślaz

i cisza jest na wysokościach 

i dymi mgłą smoleński las..."

                            Z. Herbert

 

10 kwietnia 2010 roku dotknęła nas niewyobrażalna tragedia.  W  katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem zginęła para prezydencka i elita polskiego społeczeństwa. Ci, którzy w 70. rocznicę zbrodni sowieckiej na narodzie polskim, mieli uczcić pamięć pomordowanych w Katyniu, sami zginęli w katyńskim lesie.

W dniu dzisiejszym cała społeczność naszego gimnazjum z bólem i szacunkiem pochyliła się nad tą tragedią i uczciła podczas apelu minutą ciszy ofiary tej katastrofy. Katyń stał się dla nas miejscem podwójnej tragedii, tej sprzed siedemdziesięciu lat i tej współczesnej. Będziemy o tym pamiętać i pogrążeni w smutku znajdziemy czas na chwilę refleksji i zadumy.

12.04.2010 

 
 
 
W związku z tragicznymi sobotnimi wydarzeniami i obowiązującą żałobą narodową prosimy wszystkich uczniów o przyjście do szkoły w poniedziałek w strojach galowych.
 
 
Prosimy również o przekazanie powyższej informacji pozostałym kolegom i koleżankom.
 
10 kwietnia 2010
 
UWAGA
 Od dnia 01 kwietnia 2010r. uczniowie klas trzecich mogą dokonywać wyboru szkół ponadgimnazjalnych
Patrz Nabór Optivum (prawa strona ekranu )
 
 

Targi Edukacyjne... Z  ofertą edukacyjną szkoły można zapoznać się w trakcie Targów Edukacyjnych w dniach 11-13 marca w hali Expo. Uczniowie  wraz nauczycielem chętnie udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące  organizacji i życia szkoły.

 
 
 
 
 
NABÓR UCZNIÓW DO PUBLICZNEGO GIMNAZJUM NR 22
IM. JERZEGO KUKUCZKI W ŁODZI
W ROKU SZKOLNYM 2010/2011

Na podstawie Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 20 lutego 2004 r. w sprawie warunków i trybu przyjmowania uczniów do szkół publicznych oraz przechodzenia z jednych typów szkół do innych do klasy pierwszej gimnazjum ogólnodostępnego prowadzonego przez gminę lub innego należącego do sieci gimnazjów ustalanej przez gminę przyjmuje się:

1) z urzędu - absolwentów szkół podstawowych zamieszkałych w obwodzie danego gimnazjum;
2) na wniosek rodziców (prawnych opiekunów) absolwentów szkół podstawowych zamieszkałych poza obwodem danego gimnazjum, w przypadku gdy gimnazjum dysponuje wolnymi miejscami.

Do obwodu szkoły włączone są ulice:

Armii Krajowej - od nr 31 i 32 do końca
Brus -  cała
Juszczakiewicza Stanisława „Kornika”, płk. - cała
Kusocińskiego Janusza - od nr 59 i 60 do końca
Popiełuszki Jerzego, ks. - od nr 31 i 32 do końca
Smulska - cała
Tomaszewicza Wincentego - cała
Wyszyńskiego Stefana, ks., kard., al. - od nr 31 do końca

Więcej…
 

 Oferta Edukacyjna Szkoły

Oferta edukacyjna:

  • szkoła z klasami sportowymi- koszykówka dziewcząt, lekkoatletyka
  • nauczane języki obce:  jako pierwszy (kontynuacja) angielski,  jako drugi (od podstaw) do wyboru: francuski lub niemiecki lub rosyjski
  • zajęcia dodatkowe: chór szkolny, koła przedmiotowe i artystyczne, koło szachowe, Szkolny Klub Europejski, Szkolne Koło Towarzystwa Przyjaciół Łodzi, zajęcia wyrównujące braki edukacyjne, zespół muzyczny
  • pedagog,
  • biblioteka szkolna czynna od 8.00 do14.00, w poniedziałki od 8.00 do 15.00
  • uczniowie mogą sprawdzić się jako wolontariusze  współpracując ze Szkolnym Kołem Caritas oraz podczas licznych akcji charytatywnych realizowanych przez gimnazjum,
  • integrujemy się podczas: „Karnawałowych biesiad klas I”, „Święta pieczonego ziemniaka klas II”, rajdów górskich imienia Jerzego Kukuczki, wspólnych  popołudniowych wycieczek do kin i teatrów,
  • realizowane są różnorodne programy profilaktyczne, działa szkolna grupa MOPR (Młodzieżowe Ochotnicze Pogotowie Rówieśnicze)
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 61 62 63 64 Następna > Ostatnie >>

Strona 63 z 64