baner
Reinhold Messner, o Jerzym Kukuczce „Nie jesteś drugi. Jesteś wielki”. 
large small default
Co nowego u nas...

 

 

 "...przeleciał ptak przepływa obłok

upada liść kiełkuje ślaz

i cisza jest na wysokościach 

i dymi mgłą smoleński las..."

                            Z. Herbert

 

10 kwietnia 2010 roku dotknęła nas niewyobrażalna tragedia.  W  katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem zginęła para prezydencka i elita polskiego społeczeństwa. Ci, którzy w 70. rocznicę zbrodni sowieckiej na narodzie polskim, mieli uczcić pamięć pomordowanych w Katyniu, sami zginęli w katyńskim lesie.

W dniu dzisiejszym cała społeczność naszego gimnazjum z bólem i szacunkiem pochyliła się nad tą tragedią i uczciła podczas apelu minutą ciszy ofiary tej katastrofy. Katyń stał się dla nas miejscem podwójnej tragedii, tej sprzed siedemdziesięciu lat i tej współczesnej. Będziemy o tym pamiętać i pogrążeni w smutku znajdziemy czas na chwilę refleksji i zadumy.

12.04.2010 

 
 
 
W związku z tragicznymi sobotnimi wydarzeniami i obowiązującą żałobą narodową prosimy wszystkich uczniów o przyjście do szkoły w poniedziałek w strojach galowych.
 
 
Prosimy również o przekazanie powyższej informacji pozostałym kolegom i koleżankom.
 
10 kwietnia 2010
 
UWAGA
 Od dnia 01 kwietnia 2010r. uczniowie klas trzecich mogą dokonywać wyboru szkół ponadgimnazjalnych
Patrz Nabór Optivum (prawa strona ekranu )
 
 

Targi Edukacyjne... Z  ofertą edukacyjną szkoły można zapoznać się w trakcie Targów Edukacyjnych w dniach 11-13 marca w hali Expo. Uczniowie  wraz nauczycielem chętnie udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące  organizacji i życia szkoły.

 
 
 
 
 
NABÓR UCZNIÓW DO PUBLICZNEGO GIMNAZJUM NR 22
IM. JERZEGO KUKUCZKI W ŁODZI
W ROKU SZKOLNYM 2010/2011

Na podstawie Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 20 lutego 2004 r. w sprawie warunków i trybu przyjmowania uczniów do szkół publicznych oraz przechodzenia z jednych typów szkół do innych do klasy pierwszej gimnazjum ogólnodostępnego prowadzonego przez gminę lub innego należącego do sieci gimnazjów ustalanej przez gminę przyjmuje się:

1) z urzędu - absolwentów szkół podstawowych zamieszkałych w obwodzie danego gimnazjum;
2) na wniosek rodziców (prawnych opiekunów) absolwentów szkół podstawowych zamieszkałych poza obwodem danego gimnazjum, w przypadku gdy gimnazjum dysponuje wolnymi miejscami.

Do obwodu szkoły włączone są ulice:

Armii Krajowej - od nr 31 i 32 do końca
Brus -  cała
Juszczakiewicza Stanisława „Kornika”, płk. - cała
Kusocińskiego Janusza - od nr 59 i 60 do końca
Popiełuszki Jerzego, ks. - od nr 31 i 32 do końca
Smulska - cała
Tomaszewicza Wincentego - cała
Wyszyńskiego Stefana, ks., kard., al. - od nr 31 do końca

Więcej…
 

 Oferta Edukacyjna Szkoły

Oferta edukacyjna:

  • szkoła z klasami sportowymi- koszykówka dziewcząt, lekkoatletyka
  • nauczane języki obce:  jako pierwszy (kontynuacja) angielski,  jako drugi (od podstaw) do wyboru: francuski lub niemiecki lub rosyjski
  • zajęcia dodatkowe: chór szkolny, koła przedmiotowe i artystyczne, koło szachowe, Szkolny Klub Europejski, Szkolne Koło Towarzystwa Przyjaciół Łodzi, zajęcia wyrównujące braki edukacyjne, zespół muzyczny
  • pedagog,
  • biblioteka szkolna czynna od 8.00 do14.00, w poniedziałki od 8.00 do 15.00
  • uczniowie mogą sprawdzić się jako wolontariusze  współpracując ze Szkolnym Kołem Caritas oraz podczas licznych akcji charytatywnych realizowanych przez gimnazjum,
  • integrujemy się podczas: „Karnawałowych biesiad klas I”, „Święta pieczonego ziemniaka klas II”, rajdów górskich imienia Jerzego Kukuczki, wspólnych  popołudniowych wycieczek do kin i teatrów,
  • realizowane są różnorodne programy profilaktyczne, działa szkolna grupa MOPR (Młodzieżowe Ochotnicze Pogotowie Rówieśnicze)
Więcej…
 
”Cóż wiesz o pięknem?...Kształtem jest Miłości”. (C.K. Norwid – o muzyce Fryderyka Chopina)...W związku z dwusetną rocznicą urodzin Fryderyka Chopina, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podjął uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2010 – Rokiem Fryderyka Chopina. Na całym świecie ruszyły wielkie obchody poświęcone twórczości naszego wybitnego kompozytora. Towarzyszą im koncerty, odczyty, wystawy, instalacje artystyczne i wiele innych różnorodnych wydarzeń.
Obchody Roku Chopinowskiego dały impuls poczynaniom naszych gimnazjalistów, którzy także przyłączyli się do uczczenia pamięci wybitnego artysty. Widać to już na korytarzach szkoły, gdzie pojawiły się prace uczniów, obrazujące życie i twórczość Chopina. Na lekcjach rozbrzmiewa muzyka naszego mistrza, uczniowie podziwiają kunszt jego mazurków, polonezów, etiud, a potem mogą sprawdzić swą wiedzę na temat Fryderyka Chopina, biorąc udział w konkursie bibliotecznym. To tylko początek obchodów Roku Chopinowskiego w naszej szkole, a że uczęszcza do niej wiele światłych umysłów, z pewnością wykażą w tym zakresie inwencję twórczą i narodzi się jeszcze dużo wspaniałych pomysłów, w jaki sposób uczcić naszego wielkiego artystę.
 
<< Początek < Poprzednia 61 62 Następna > Ostatnie >>

Strona 61 z 62