baner
Reinhold Messner, o Jerzym Kukuczce „Nie jesteś drugi. Jesteś wielki”. 
large small default
Co nowego u nas...
Drukuj Email
POMOC DLA POWODZIAN

W związku z tragiczną sytuacją mieszkańców gminy Wilków i APELEM WÓJTA GMINY zamieszczonym na stronie www.wilkow.lubelskie.pl ,
dyrektorzy Szkół Podstawowych nr 137, 192 oraz Publicznych Gimnazjów nr 20, 22 i 26
postanowili zorganizować na terenie swoich szkół zbiórkę darów dla powodzian.
Prosimy dzieci i młodzież o przynoszenie w dniach 1 i 2 czerwca 2010 r.
produktów żywnościowych i środków chemicznych, które zostaną przekazane dla poszkodowanych przez żywioł mieszkańców.
Apelujemy o przyłączenie się do naszej akcji.
Dyrektorzy szkół.
 
APEL WÓJTA GMINY WILKÓW
Szanowni Państwo, Gminę Wilków dotknęła niespotykana dotychczas tragedia, powódź, w wyniku której doszło do zalania ponad 90% ogólnej powierzchni całej Gminy. Kataklizm pozbawił dachu nad głową ponad 4000 ludzi. Zostali oni bez środków do życia, utracili bezpowrotnie swoje gospodarstwa, sprzęt do produkcji. Zniszczeniu uległa praktycznie cała infrastruktura Gminy służąca mieszkańcom.
Już dzisiaj jest oczywiste, że społeczność Wilkowa i okolicy znalazła się w obliczu socjalnej katastrofy. Gmina Wilków i jej mieszkańcy zostali skazani na życzliwość, ofiarność, zrozumienie tych wszystkich osób i instytucji, którzy rozumieją potrzebę solidarności.
Z całego serca dziękujemy tym wszystkim, którzy od kilku dni spieszą z pomocą, za wsparcie finansowe, za pomoc materialną, za wyrazy solidarności, za życzliwość, za słowa otuchy. Trwamy dzięki tej pomocy.
Prosimy, nie zostawiajcie nas samych w obliczu naszego dramatu również w najbliższych tygodniach i miesiącach. Możliwie najszersza pomoc dla poszkodowanych jest niezbędna, jest warunkiem umożliwienia Gminie, jej mieszkańcom, firmom podjęcia trudu przywrócenia normalnej egzystencji, normalnego funkcjonowania. Przed nami długie miesiące i lata ciężkiej pracy w celu odbudowy potencjału naszego terenu. Bez pomocy, bez wsparcia, ani mieszkańcy, ani przedsiębiorcy, ani Gmina nie udźwigną tego ciężaru….
To wszystko jest nam potrzebne jak nigdy dotąd. 

Grzegorz Teresiński
Wójt Gminy Wików

 
Laureaci i finaliści... Dnia 19 kwietnia 2010r., w auli III Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi odbyło się podsumowanie tegorocznych Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych.
Zgromadziło się  tam ponad 300  uczestników wszystkich konkursów wraz z opiekunami. Laureatom i finalistom oraz prowadzącym ich nauczycielom wręczono listy gratulacyjne. Najlepsi otrzymali również wartościowe nagrody książkowe.
Nasze gimnazjum może poszczycić się w tym roku 2 laureatami i 5 finalistami. Są to:
 
 
 
  1. Karolina Hartzell z klasy 3c - Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego,
  2. Dawid Skawiński z klasy 3c - Laureat Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego,
  3. Karolina Hartzell z klasy 3c - Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Historycznego,
  4. Mateusz Pryt z  klasy 3c - Finalista Wojewódzkiego Konkursu Historycznego,
  5. Martyna Olczak z klasy 3c - Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego,
  6. Marcin Czernik z klasy 3f -  Finalista Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego,
  7. Adam Śmietański z klasy 3a - Finalista Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego.
Serdecznie gratulujemy
 

70 rocznica Zbrodni Katyńskiej... Dnia 13 kwietnia delegacja naszego gimnazjum wzięła udział w obchodach 70 rocznicy Zbrodni Katyńskiej. 

Szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3c wraz z wychowawczynią p. Martą Tomalską, p. Małgorzatą Czekalską i p. Dyrektor Anną Stelmasiak. Część uczniów stanowiła poczet sztandarowy, który towarzyszył obchodom pod pomnikiem Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Pozostali oddali hołd pomordowanym uczestnicząc w Marszu Pamięci,który przeszedł ulicami miasta z Pasażu Schillera na miejsce uroczystych obchodów.

 

 

 

 

 "...przeleciał ptak przepływa obłok

upada liść kiełkuje ślaz

i cisza jest na wysokościach 

i dymi mgłą smoleński las..."

                            Z. Herbert

 

10 kwietnia 2010 roku dotknęła nas niewyobrażalna tragedia.  W  katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem zginęła para prezydencka i elita polskiego społeczeństwa. Ci, którzy w 70. rocznicę zbrodni sowieckiej na narodzie polskim, mieli uczcić pamięć pomordowanych w Katyniu, sami zginęli w katyńskim lesie.

W dniu dzisiejszym cała społeczność naszego gimnazjum z bólem i szacunkiem pochyliła się nad tą tragedią i uczciła podczas apelu minutą ciszy ofiary tej katastrofy. Katyń stał się dla nas miejscem podwójnej tragedii, tej sprzed siedemdziesięciu lat i tej współczesnej. Będziemy o tym pamiętać i pogrążeni w smutku znajdziemy czas na chwilę refleksji i zadumy.

12.04.2010 

 
 
 
W związku z tragicznymi sobotnimi wydarzeniami i obowiązującą żałobą narodową prosimy wszystkich uczniów o przyjście do szkoły w poniedziałek w strojach galowych.
 
 
Prosimy również o przekazanie powyższej informacji pozostałym kolegom i koleżankom.
 
10 kwietnia 2010
 
UWAGA
 Od dnia 01 kwietnia 2010r. uczniowie klas trzecich mogą dokonywać wyboru szkół ponadgimnazjalnych
Patrz Nabór Optivum (prawa strona ekranu )
 
<< Początek < Poprzednia 61 62 63 Następna > Ostatnie >>

Strona 61 z 63